Скільки коштують нові штрафи за порушення ПДР? Частина 1
Які з’явились нові адміністративні порушення та яке передбачається покарання за них?
- Відповідно до ч.1 ст.1211 Кодексу України про адміністративні порушення, за експлуатацію транспортних засобів, у яких знищені, підроблені або ж не відповідають записам у реєстрах, ідентифікаційні номери, передбачено штраф сумою у 255 гривень.
- Штраф сумою у 170 гривень передбачено за перевезення пасажирів більше аніж дозволено технічними характеристиками ТЗ або реєстраційною документацією (стосується маршрутних таксі). Для міжміських та міжнародних перевезень таке покарання передбачено за перевищення кількості пасажирів відносно кількості місць для сидіння. Частина 2 статті 1211 Кодексу України про адміністративні порушення.
- За порушення правил зупинки для висадки або посадки пасажирів, для водіїв маршрутних таксі передбачено покарання у вигляді штрафу розміром 255 гривень, відповідно до ч.2 ст.1211 КУпАП.
- Якщо ж на одному автобусному маршруті, протяжність якого більше 500 км, пасажирів перевозить один водій, штраф за це становить 170 гривень, відповідно до ч.3 ст.1212 КУпАП.
- 340 гривень штрафу передбачено за керування ТЗ, який має несправну гальмівну або рульову системи, тягово-зчіпний пристрій, зовнішні світлові прилади тощо. Відповідно до встановлених правил експлуатація таких автомобілів є забороненою. Також це стосується переобладнання, яке здійснено із порушенням норм та стандартів.
- За порушення правил перевезення дітей передбачена відповідальність за ч.10 ст.212 – 510 гривень. (заборонено перевезення дітей, зріст яких менше 145 см або не досягнувших 12 років, без можливості пристебнути дитину ременями безпеки; заборонено перевезення дітей на передньому сидінні автомобіля або на задньому сидінні мотоцикла/мопеда).
- За повторне порушення правил перевезення дітей протягом року штраф становить 850 гривень (ч.11 ст.121 КУпАП).
- За керування ТЗ, який не пройшов вчасно технічний контроль, але підлягає ОТК, передбачено покарання, відповідно до ч.3 ст.121 КУпАП, у вигляді штрафу сумою 340 гривень.
- Якщо протягом року буде повторно порушено ч.1, 2, 3 cт.121, покарання вже буде у вигляді позбавлення права керування (3-6 місяців) або адміністративного арешту (5-10 діб), відповідно до ч.4 ст.121 КУпАП.
- 510 гривень штрафу передбачено порушникам правил користування ременем безпеки або шоломом (ч.5 ст.121).
- Водія транспортного засобу оштрафують на 850 гривень, відповідно до ч.6 ст.121, якщо ТЗ
- не зареєстрований/не перереєстрований
- без номерного знаку
- з номерним знаком, який належить іншому ТЗ
- з номерним знаком, який не відповідає стандартам
- з номерним знаком, який закріплений не в тому місці де має
- з номерним знаком, який закритий чимось, перевернутий, неосвітлений або ж забруднений (не чітко видно з 20 метрів).
- За повторне порушення, протягом року, вищеописаного пункту, передбачено штраф сумою 1700 гривень або громадські роботи (30-40 годин) – ч.7 ст.121 КУпАП.
- Якщо не виконувати вимоги поліцейського зупинитися, то можна отримати штраф сумою 153 гривні або ж позбутись права керування (3-6 місяців) – ст.1222.
- Штрафом у 3400 гривень або й позбавленням права керування (1-2 роки), відповідно до ст.1224 КУпАП, нагородять учасника дорожнього руху, який покинув місце ДТП.
- За встановлені спеціальні світлові або сигнальні звукові пристрої та їх використання, відповідно до ст.1224 передбачено штраф розміром 8500 гривень та конфіскацію цих спецпристроїв.
- 340 гривень штрафу можна отримати за ч.1 ст.122 КУпАП за:
- перевищення швидкості на більш ніж на 20 км від обмежень
- порушення вимог знаків або розмітки, забороненого руху по тротуарах та пішохідних зонах
- порушення правил перевезення вантажів або ж буксирування ТЗ
- порушення правил зупинки або стоянки
- За перевищення швидкості на більш ніж на 50 км від обмежень, відповідно до ч.4 ст.122, передбачений штраф сумою 1700 гривень.
Новини
all_news